Obyvatelé Zubří přivezli kola pro Afriku

kola_pro_afrikuCelkem dvaapadesát kol a jedna koloběžka. To je úctyhodný výsledek sběru kol pro Afriku, který se uskutečnil v neděli 11. září v zuberské farnosti. V tento den se také v místním kostele konala přednáška ředitele celorepublikového projektu Romana Posoldy.

V neděli 11. září se ve městě Zubří po mši svaté konala přednáška celorepublikového projektu Kola pro Afriku (KPA) –www.kolaproafriku.cz. Na této akci přednášel Roman Posolda, ředitel o.p.s. Kola pro Afriku, společně s dobrovolníkem sběrného místa v Rožnově pod Radhoštěm Tomášem Pokorným. Roman Posolda informoval veřejnost o počátcích vzniku projektu, jeho vizi, o akci Sněhuláci pro Afriku, kterou organizují  některé školy v republice. Sdělil také informace o sponzorských bězích dětí pro africkou Gambii. Sesbíraná kola se svážejí do centrálního skladu Ostrava Koblov, tam je lidé po výkonu trestu a hendikepovaní opravují. Odvážejí se kamionem a poté lodí do Gambie. Pokorný pak vysvětlil, jakým způsobem se kola sbírají, a jak funguje sběrné místo v prodejně Petyša sport v Rožnově.

kola-pro-afriku

Tentýž den se v Zuberské farnosti konala jednorázová akce – sběr kol od místních občanů. Zubřané se opět „pochlapili“. Celkový počet kol činil 52 kol a k tomu ještě 1 koloběžka. Úctyhodné. Navíc se při samotné přednášce vybralo přes 5 000 Kč. Nutno podotknout, že v rámci této částky jsou zahrnuty i finance za prodaná reklamní trička a placky projektu Kola pro Afriku.

Přehled sběrných míst kol naleznete zde: www.kolaproafriku.cz/sbernamista

Na video z akce se můžete podívat zde

Autor: Dana Mičolová

Komentáře jsou vypnuty.