Benefiční koncert pro Domov Jabloňová

Ve středu 15. srpna se uskuteční ve Vsetíně – v Horním kostele Českobratrské církve evangelické benefiční koncert na podporu unikátní zahrady Domova Jabloňová. Na koncertu zazní varhanní skladby v neobvyklých úpravách ve stylu swingu, jazzu, etno-folku, popu. Účinkují prof. Ester Moravetzová (varhany) a Ladislav Moravetz (varhany, akordeon, zpěv). Začátek je v 19. hodin..

Koncert pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Vsetíně na podporu nákladné úpravy zahrady v Domově Jabloňová. Zde se zaměstnanci Diakonie starají o 60 seniorů s Alzheimerovou chorobou. Po rekonstrukci budou mít hendikepovaní lidé do zahrady volný přístup, aby mohli pěstovat bylinky, odpočívat a především si zavzpomínat. Zahrada se nachází ve svažitém terénu, kde není možnost bezbariérových chodníků, zábradlí, záhonků či posezení. Plánované náklady na realizaci úprav budou podle odhadů odborníků asi 832 000 korun. Ve Vsetíně také uspořádali sbírku „Společně seniorům“, která vynesla 32 388 korun, projekt podpořila řada firem a individuální dárci.Zatím se shromáždilo 290 168 korun.
„Zakoupením vstupenky ve výši 150 korun si lidé vychutnají jedinečný umělecký zážitek a zároveň podpoří dobrou věc. Po koncertě budou mít ještě možnost koupit si „svůj strom“, který bude v nové zahradě zasazen,“ upřesňuje Marta Vodáková z Diakonie Vsetín.

Benefiční koncert finančně podporuje Austin Detonator, mediálními partnery jsou Rádio Valašsko, Beskyd TV, Vsetínské noviny a Valašský deník.

Více na: www.diakonievsetin.cz

bylinková zahrada zatím na parapetu (2)

Autor: Dana Mičolová

Komentáře jsou vypnuty.