Pomalu se učím kroky k mému tanci

1V Senátu ČR ve Valdštejnském paláci v Praze se ve dnech 25. září až 8. října 2012 konala pod názvem „Pomalu se učím kroky k mému tanci“ výstava fotografií zachycujících život lidí v neziskové organizaci Iskérka v Rožnově pod Radhoštěm a v její partnerské organizaci De Boei z nizozemského Eindhovenu. Autory snímků jsou členové  rožnovského fotoklubu R9 a nizozemští fotografové. Cyklus pro výstavu byl vybrán pod uměleckým vedením prof. Mgr. Jindřicha Štreita. 

Fotografie byly pořízeny za přispění Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR, v rámci mezinárodních projektů občanského sdružení Iskérka „Se zkušenostmi s De Boei do sociální firmy“ a „S uživateli sociálních služeb a nizozemskou expertízou k systémovým změnám.“
Výstava se konala pod záštitou senátorky Miluše Horské.

Občanské sdružení Iskérka z Rožnova pod Radhoštěm pomáhá od roku 1994 dospělým lidem, kteří se dostali do psychické krize vlivem své životní situace, zdravotního stavu, dlouhodobé absence zaměstnání nebo sociální izolace. Podpora se zaměřuje především na lidi s duševním onemocněním.

Autor: Dana Mičolová

Komentáře jsou vypnuty.