Zlínský kraj pomohl sociálním službám částkou 8 miliónů korun

V letošním roce získaly služby prevence velmi málo financí. Řada těchto sociálních služeb měla na začátku roku téměř likvidační podmínky. Nejhůře dopadly služby sociálně terapeutických dílen, aktivizační služby pro rodiny s dětmi a služby sociální rehabilitace. Jakmile se tuto informaci začátkem roku dozvěděly neziskové organizace, začala probíhat jednání s krajskými úředníky a rovněž s radní Mgr. Taťánou Nersesjan, která zodpovídá za sociální oblast v celém Zlínském kraji. 

Jako předsedkyně Rady uživatelů obecně prospěšné společnosti Iskérka v Rožnově pod Radhoštěm oceňuji Zlínský kraj, že se touto situací zabýval a zajistil dofinancování  ohrožených služeb. Konkrétně o p s  Iskérka v Rožnově pod Radhoštěm, která se stará o psychicky nemocné osoby, získala navíc částku 135 tisíc korun. Uživatelé i pracovníci této neziskové organizace byli velmi mile potěšeni, protože by organizace bez této pomoci musela bojovat o přežití.

I přesto jsou služby o.p.s. Iskérka omezeny o třetinu. Z 58 klientů může v současnosti navštěvovat tuto službu pouze 40, také provozní dobou se zkrátila z  pěti dnů  na pouhé tři dny v týdnu. Mrzí mne, že se šetří na sociálních službách, které lidem hodně pomáhají. Myslím si, že se šetří na nesprávných místech.

Autor: Dana Mičolová

Komentáře jsou vypnuty.