Práce „Cesta z nemoci“ Michaely Vašků

Práce „Journey from illness – Cesta z nemoci“ Michaely Vašků z Rožnova pod Radhoštěm získala Cenu za nejlepší bakalářskou práci v mezinárodní soutěži, jejíž šestý ročník letos pořádalo Centrum pre filantropiu v Bratislavě.

Bakalářskou práci zpracovala Michaela v rámci svého studia na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, na fakultě humanitních studií, katedře anglistiky a amerikanistiky. Práce na téma pomoci lidem s duševním onemocněním je psaná celá v angličtině. „K tématu mě inspirovala stáž v rožnovské neziskové organizaci Iskérka, která už léta spolupracuje s nadací De Boei z Eindhovenu. Právě nizozemské metody a moje vlastní práce s klienty Iskérky a De Boei mě tak nadchly, že jsem se rozhodla zpracovat je v bakalářské práci. Budu ráda, když  přispěje k destigmatizaci lidí s duševní nemocí a bude inspirovat k pomoci i ostatní,“ vysvětluje Michaela Vašků, která zkoumala také přínos aktivizačních metod pro samotné klienty – osoby s duševním onemocněním.

„Prostřednictvím soutěže o nejlepší bakalářskou práci se snažíme podpořit zájem o filantropii, dobrovolnictví a třetí sektor mezi mladými lidmi,“ oznámil při udělování ceny a poukázky na stipendium ředitel Centra pre filantropiu Boris Strečanský.

Autor: Dana Mičolová

Komentáře jsou vypnuty.